Ile kosztuje ESTA?

Opłaty za ESTA

We wrześniu 2010 r. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA podjął decyzję o wprowadzeniu opłaty za ESTA w wysokości 14 dolarów. Od tego czasu podróżni z krajów uczestniczących w Programie Ruchu Bezwizowego muszą pokrywać koszt wniosku o wpis do systemu ESTA w przypadku wizyty w USA.

Ile kosztuje ESTA?

Od września 2010 r. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA pobiera 14 USD za wniosek ESTA. Podróżni z krajów kwalifikujących się do Programu Ruchu Bezwizowego są zobowiązani do pokrycia kosztów ESTA w przypadku każdego wniosku o wjazd do USA.

Opłata nie jest naliczana za wjazd, ale za wniosek ESTA. Koszty są takie same dla dorosłych, dzieci, studentów, emerytów itp.

W przypadku podjęcia decyzji o skorzystaniu z naszej pomocy i złożeniu wniosku o pozwolenie na wjazd do USA na stronie ESTA-Application-usa.pl, pobierzemy opłatę w wysokości 88 USD, która uwzględnia 14 USD opłaty na rzecz władz USA.

Jednak w przypadku odmowy zwrócimy pełną kwotę, wystarczy wypełnić formularz refundacji.

Czy muszę zapłacić za ESTA w dolarach USA?

Mimo że chodzi tu o władze USA, opłata nie musi zostać koniecznie wniesiona w dolarach amerykańskich, można ją również uiścić w euro. Cena zależy od aktualnego kursu wymiany walut, orientacyjnie powinno to być około 12 euro.

W przypadku przesłania do nas wniosku ESTA pobrana zostanie opłata w dolarach USA.

Ile kosztuje ESTA?

Dlaczego na ESTA-Application-usa muszę zapłacić więcej?

Złożenie wniosku ESTA za pośrednictwem ESTA-Application-usa nie tylko jest bezpieczne, ale ma także wiele zalet! Nasz formularz wniosku łatwo zrozumieć, więc podczas jego wypełniania nie będzie żadnych problemów.

Ponadto sprawdzamy każdy wniosek pod kątem dokładności i kompletności, zanim przekażemy go władzom amerykańskim. W przypadku pojawienia się błędu natychmiast się kontaktujemy w sprawie jego korekty, aby zapobiec niepotrzebnej odmowie.

Po zatwierdzeniu wniosku prześlemy wiadomość e-mail z potwierdzeniem, nie ma więc potrzeby, aby samodzielnie ciągle sprawdzać swój status w systemie ESTA.

Za tę usługę pobierana jest opłata od 88 USD, w zależności od wybranego pakietu. Obejmuje ona już jednak opłatę na rzecz władz USA.

Ile kosztuje aktualizacja posiadanego statusu ESTA?

Podróżni, którzy czasem muszą dokonywać zmian w posiadanym statusie ESTA, np. w przypadku zmiany adresu w USA, nie muszą wnosić za to opłaty. Aktualizacja statusu ESTA jest bezpłatna!

 

Jeśli jednak konieczne jest wprowadzenie zmian dotyczących paszportu (numer lub daty) lub danych osobowych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce urodzenia itp.), należy złożyć wniosek o nowy status ESTA. Jeśli poprzedni wniosek ESTA została zatwierdzony, nie powinno być żadnych problemów z ubieganiem się o nowy status.

 

W przypadku aplikowania o nowy status ESTA, gdy poprzedni jest nadal ważny, należy po prostu zignorować informację o posiadaniu ważnego statusu ESTA. Wystarczy potwierdzić chęć złożenia wniosku o nowy status ESTA. Po jego zatwierdzeniu stary status ESTA zostanie usunięty.

Na wszelki wypadek warto wydrukować nowy status ESTA i mieć go ze sobą podczas wjazdu do USA.

Ponieważ jest to nowy status ESTA, należy ponownie wnieść opłatę.

Ile kosztuje korekta ESTA?

W razie popełnienia błędu lub zrobienia literówki podczas wypełniania wniosku ESTA za pośrednictwem American Dream, na przykład w nazwisku lub numerze paszportu, i zorientowania się, co się stało zaraz po otrzymaniu od nas zgody, prosimy o natychmiastowy kontakt z nami!

Za opłatą wynoszącą 40 USD i obejmującą również 14 dolarów USA na urzędową opłatę, złożymy nowy wniosek ESTA, a tym samym niepoprawna wersja zostanie usunięta.

Czy muszę płacić za każdy wjazd?

Koszty ponoszone w związku z ESTA dotyczą wniosku, a nie zgłoszenia. Po uzyskaniu statusu ESTA można przebywać w USA jednorazowo przez maksymalnie 90 dni. Również ponowny wjazd z krajów sąsiadujących, takich jak Kanada czy Meksyk, nie stanowi w tym okresie problemu.

Status ESTA zasadniczo utrzymuje ważność przez 2 lata lub do momentu wygaśnięcia paszportu, zależnie od tego, co nastąpi wcześniej.

Jak zapłacić za ESTA?

Opłata za ESTA powinna być wniesiona podczas składaniu wniosku o wizę ESTA przez Internet. Zatwierdzenie podróży zostanie przetworzone dopiero po otrzymaniu płatności. Płatności na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Celnego i Ochrony Granic USA można dokonać wyłącznie za pomocą karty kredytowej lub serwisu PayPal.

W przypadku rezerwacji dokonywanych przez biura podróży opłata może być również wniesiona z wykorzystaniem zbiorczej karty kredytowej biura podróży. Płatność może być również dokonana przez osoby trzecie, takie jak krewni czy znajomi.

W przypadku grupowych wniosków ESTA, proces płatności należy zrealizować w przypadku każdego wniosku.

W przypadku podjęcia decyzji o złożeniu wniosku ESTA z ESTA-Application-usa, można wybrać jedną z następujących metod płatności:

  • Credit card
  • PayPal
  • Giropay
  • Apple Pay
  • EPS
  • Sofort

Odrzucony wniosek ESTA — czy otrzymam zwrot pieniędzy?

Tak, oferujemy pełna refundację opłaty za usługę — wypełnij formularz zwrotu, aby złożyć wniosek o zwrot.

Czy są jakieś zniżki na ESTA?

Opłata musi zostać wniesiona i nie zależy od sytuacji finansowej wnioskodawcy. Nie ma również zniżek w przypadku aplikacji grupowych — każda osoba musi wnieść opłatę.

Czy mogę zapłacić za ESTA bez karty kredytowej?

Tak, możesz zapłacić ESTA, nie posiadając karty kredytowej. Oprócz płatności kartą kredytową akceptowane są też płatności PayPal.

Czy mogę zapłacić za ESTA za pomocą serwisu PayPal?

Tak, dajemy również możliwość wniesienia opłaty za złożenie wniosku ESTA w serwisie PayPal.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.